Zásahy 2018

22.9.2018 - (12) Technická pomoc, likvidace obtížného hmyzu, Vlčice

Jednotka povolána na likvidaci vosího hnízda v podhledu RD. Po příjezdu nalezeny 2 velké vosí hnízda (cca 60 cm). Pomocí postřiku hnízda vyhubena, poté stržena a zlikvidována.

Technika: Liaz CAS K25 L101

Fotky zde


14.9.2018 - (11) Taktické cvičení, pátrání po pohřešovaných osobách, Vlčice

V 18:03 vyhlášen poplach, jednalo se o pohřešování 4 členné rodiny, která přijela autem na parkoviště u místní zámecké zdi. Úkolem jednotek bylo najít pomocí rojnice klíče od vozidla, poté vozidlo otevřít pro odebrání pachových předmětů. Tohle mělo za úkol Czech Rescue Mantrailing Team. Speciální psi na vyhledávání osob pomocí pachu poté vyrazily na cestu. Celkem bylo nakonec ukryto 5 osob, všechny se podařily najít, poskytnout první pomoc a transportovat na základnu. Jak to všechno probíhalo se můžete podívat v galerii.

Další složky: JSDH Žulová, JSDH Bernartice, JSDH Bílá Voda, Czech Rescue Mantrailing Team, PČR

Technika: Liaz CAS K25 L101, DA Ford Tranzit L1Z

Fotky zde


3.9.2018 - (10) Technická pomoc, likvidace obtížného hmyzu, Vlčice

Jednotka vyjela v počtu 1+5 na likvidaci vosího hnízda nad vchodem do RD. Vosy se měli nacházet pod krytinou přístřešku. Po odkrytí oplechování přístřešku nalezeny celkem 4 hnízda. Pomocí sprejů vyhubena, poté stržena a zlikvidována.

Technika: Liaz CAS K25 L101


31.8.2018 - (9) Technická pomoc, likvidace obtížného hmyzu, Vlčice - Bergov

V 9:48 výjezd jednotky na likvidaci vosího hnízda v nástěnce před OÚ. Průzkumem zjištěny celkem 3 vosí hnízda. Po likvidaci přijata informace o další události, jednalo se o velké vosí hnízdo na půdě RD na Bergově. Jednotka provedla jeho likvidaci pomocí sprejů, poté hnízdo strženo a zlikvidováno. Zpět na základně v 11:20

Technika: Liaz CAS K25 L101

Fotky zde


5.8.2018 - (8) Technická pomoc, likvidace obtížného hmyzu, Vojtovice

Nahlášen výjezd na likvidaci vosího hnízda v dřevníku u ubytovacího zařízení ve Vojtovicích. Jednotka vyjela v počtu 1+5. Hnízdo bylo vyhubeno pomocí spreje, poté strženo a zlikvidováno.

Technika: DA Ford tranzit L1Z

Fotky zde


2.8.2018 - (7) Technická pomoc, likvidace obtížného hmyzu, Vlčice

Výjezd v počtu 1+4 v 18:40. Nalezeny 2 vosí hnízda, jedno v kůlně před domem zlikvidováno pomocí vysavače na hmyz. Druhé na půdě RD vyhubeno pomocí spreje a poté strženo.

Technika: Liaz CAS K25 L101

Fotky zde


31.7.2018 - (6) Technická pomoc, likvidace obtížného hmyzu, Vlčice

Jednotka vyjela v počtu 1+4. V podhledu domu nalezeno velké vosí hnízdo (cca 50 cm). Provedeno vyhubení hnízda pomocí speciálních sprejů, poté hnízdo strženo

Technika: Liaz CAS K25 L101

Fotky zde


21.6.2018 - (5) Technická pom., odstranění nebezpečných stavů, Vlčice - Dolní les

Jednotka vyjela v počtu 1+5 ke spadlým stromům přes komunikaci na Dolní les. Jednalo se o dva padlé stromy přes celou komunikaci. Jednotka provedla rozřezání stromů a úklid vozovky. Po zprůjezdnění komunikace odjezd na základnu

Technika: Liaz CAS K25 L101 (Mot.pila)

Fotky zde


25.4.2018 - (4) Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vlčice (ZOČ)

Výjezd jednotky na žádost starosty obce. Jednalo se o znečištěný rošt na jímání vody do místní vodárny. Použito kalové a plovoucí čerpadlo. Pomocí vysokotlaku rošt vyčištěn

Technika: Liaz CAS K25 L101 (PlovČer, KalČer)


15.3.2018 - (3) Technická pomoc, transport pacienta, Vlčice

20:41 vyhlášen poplach, jednotka vyjela v počtu 1+8. Po příjezdu na místo jednotka odvolána. Pacient se již nacházel ve voze ZZS

Technika: Liaz CAS k25 L101

Další složky: JHZS Jeseník (po cestě odvolána), ZZS


4.2.2018 - (2) Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vlčice

13:07 vyjela jednotka do místní hospody na žádost OPIS. Průzkumem zjištěn ucpaný odtok z WC. Voda se valila na chodbu. Provedeno vyčištění potrubí pomocí kanalizačního krtka D25. Poté doplnění CAS a odjezd na základnu (14:10).

Technika: Liaz CAS k25 L101

Fotky zde


2.1.2018 - (1) Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vlčice

Jednotka vyjela v počtu 1+7 ke spadlému stromu přes komunikaci v místní částí Dolní les. Po příjezdu na místo nezjištěn žádný strom přes komunikaci. KOPIS poté jednotce ohlásila spadlý strom v místním parku. Jednalo se o spadlý strom, zavěšen o vedlejší strom, který ohrožoval přiléhající plechovou halu. Jednotka provedla opatření proti pohybu osob, osvětlení místa zásahu a za pomocí přivolané výškové techniky byl strom odstraněn. 

Technika: Liaz CAS k25 L101

Další složky: JHZS Jeseník