Zásahy 2015

19.12.2015 - (8) Technická pomoc, Bernartice

Jednotka vyjela na předem domluvenou pomoc do Bernartic. Jednalo se o ucpaný kanál pod hasičskou zbrojnicí. Jednotka pomocí kanalizačního krtka kanál prorazila a vyčistila. Poté jsme se odebrali zpět na základnu.

Technika: Liaz CAS K25 L10

Fotky zde


3.10.2015 - (7) Námětové cvičení, Biala (Polsko)

Jednotka se zúčastnila v rámci přeshraniční spolupráce cvičení v Polsku. Cvičení proběhlo na téma lesní požár a doprava vody. Naše jednotka prováděla hašení dvěma proudy spolu s další polskou jednotkou. Jednotky Biala a okolí zajišťovaly dopravu vody cisternami od nedalekého rybníka. Cvičení se zúčastnilo celkem 6 jednotek Polských dobrovolných hasičů, 1 Česká jednotka (Vlčice), Lesní správa Polsko, Dohled z řad Profesionálních hasičů Polsko

Fotky zde


24.8.2015 - (6) Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů

Jednotka vyjela v počtu 1+6 do bytového domu. Průzkumem Zjištěna voda ve sklepě ve výšce cca 10 cm. Důvodem bylo ucpané odtokové potrubí na spodní vodu. Nasazen proud ,,C'' + kanalizační krtek. Během chvíle se podařilo potrubí prorazit a voda ze sklepa odtekla samovolně. Po doplnění vody jsme se odebrali zpět na základnu. Výjezd 18:28, příjezd 19:13

Technika: Liaz CAS K25 L10

Další složky: JHZS Jeseník (odvolána po cestě)


1.8.2015 - (5) Technická pomoc, likvidace obtížného hmyzu

Jednotka vyslána do domu č.p. 161 na likvidaci sršního hnízda ve zdi obývacího pokoje. Jednotka provedla  vyřezání a vysekání místa, kde se hnízdo nacházelo. Roj byl vyhuben sprejem. Poté se jednotka odebrala zpět na základnu.

Technika: Liaz CAS K25 L10

Další složky: JHZS Jeseník


25.5.2015 - (4) Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vlčice

V 15:34 jednotka vyjela k pročištění odtoku místního rybníka v počtu 1+4. Odtok v délce cca 32m. Nasazen kanalizační krtek na proudu C. Z důvodu vracející se vody použito plovoucí čerpadlo a voda odčerpávána do přilehlého potoka. Po pročištění odtoku a doplnění cisterny se jednotka odebrala zpět na základnu. Na základně 18:03

Technika: Liaz CAS K25 L101, PlovČer Honda


13.4.2015 - (3) Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vlčice

Jednotka vyjela v 8:49 v počtu 1+4. Jednalo se o uvolněné plechy na střeše místního pohostinství a ořezání nebezpečných větví na stromech u zámecké zdi. Byla povolána plošina z HZS Jeseník a pokrývač. Pomocí plošiny byla střecha ukotvena. Poté jednotka asistovala při odklízení ořezaných větví. Zpět na základně 11:35

Technika: Liaz CAS K25 L101

Další složky: JHZS Jeseník

Fotky zde


12.3.2015 - (2) Požár, Vlčice

V 8:50 vyhlášen požární poplach. Od pálení klestí začal hořet strom u místního statku. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že strom hoří cca 7 metrů nad zemí. Pomocí proudu C byl požár zespodu uhašen, poté byl postaven žebřík pro kontrolu ohniska požáru termokamerou. Po hododě s VZ jsme se odebrali zpět na základnu (9:45)

Technika: Liaz CAS K25 L101

Další složky: PČR, JHZS Jeseník

Fotky zde


10.3.2015 - (1) Požár, Vlčice

V 17:11 vyhlášen požární poplach. Jednalo se o požár travního porostu v zahradě zbořeného domu v dolní části Vlčic. Jednotka vyjela v počtu 1+8. Pomocí rozdělovače a dvou proudů C byl požár lokalizován během 10 minut. Po příjezdu ostatních jednotek byl požár již uhašen. Odjezd na základnu v 17:58

Technika: Liaz CAS K25 L101

Další složky: PČR, JHZS Jeseník, JSDH Javorník, JSDH Žulová

Fotky zde