Zásahy 2022

12.11.2022 - (20) - Požár střechy RD, Vlčice

Jednotka vyjela v počtu 1+5. Jednalo se o zahoření střešní konstrukce. Před naším příjezdem začal hasit majitel. Jednotka provedla rozebrání střešní krytiny a dohašení pomocí proudu C. Naštěstí majitel včas zpomalil hoření a tak zabránil velkým škodám. Kluci ze Žulové následně provedli kontrolu termokamerou a vyloučili skryté ohniska.

Technika: Liaz CAS K25 L101

Další složky: PČR, HZS Jeseník, JSDH Žulová, JSDH Javorník

Fotky zde


22.9.2022 - (19) - Technická pomoc, likvidace obtížného hmyzu, Vlčice

Jednotka provedla odstranění vosího hnízka v garáži rodinného domu

Technika: Liaz CAS K25 L101


7.9.2022 - (18) - Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vlčice

Proplach kanalizačního potrubí v místním panelovém domě. Pomocí proudu C a kanalizačního krtka potrubí vyčištěno

Technika: Liaz CAS K25 L101


30.8.2022 - (13,14,15,16,17) - Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vlčice

Následky povodní jsme odstraňovali i dnes, konkrétně několik studní, čerpání sklepa, proplachy propustků a drenáží

Technika: Liaz CAS K25 L101

Fotky zde


29.8.2022 - (11,12) - Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vlčice

Jednotka opět odstraňovala následky povodně, čerpání sklepa a studní v obci

Technika: Liaz CAS K25 L101

Fotky zde


28.8.2022 - (6,7,8,9,10) - Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vlčice

Dnes naše jednotka zasahovala při přívalovém dešti. Jednalo se především o čerpání vody ze sklepů a domů. Jednotka zasahovala ve dvou družstvech CAS i DA. Z důvodu velkého množství volání nám byla poslána pomoc dvou družstev z JSDH Žulová, tímto klukům děkujeme, dobrá práce pánové
 
Technika: Liaz CAS K25 L101, DA Ford Tranzit
 
Další složky: HZS Jeseník, JSDH Žulová
 
 

20.8.2022 - (5) - Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Vlčice - ZOČ

Jednotka vyjela na žádost starosty obce k vyčištění potrubí na dešťovou vodu, voda tekla do suterénu panelového domu. Proveden protlak potrubí pomocí proudu C a kanalizačního krtka

Technika: Liaz CAS K25 L101


30.7.2022 (4) - Záchrana osob a zvířat AED, Vojtovice - Hraničná

Dnes naše jednotka vyjela do zatopeného dolu na Hraničné, mělo se jednat o pomoc polskému potápěči. Důl je špatně přístupný a po příjezdu na místo nás nikdo nečekal, nevěděli jsme kam jít. Po překonání cca 300-400 metrů v čase cca 5 minut v podzemních chodbách jsme potápěče našli. Osobu jsme vytáhli z vody a ihned začali resuscitaci. Cca za 5 min nám přijeli na pomoc kolegové ze Žulové a napojili postiženého na AED. Společnými silami jsme resuscitovali. Bohužel neúspěšně. Všichni do toho dali maximum, je nám líto lidského života 🙁
 
Další složky : PČR, ZZS, HZS Jeseník, JSDH Žulová
 
Technika: DA Ford Tranzit

3.7.2022 - (3) - Technická pomoc, likvidace obtížného hmyzu, Vlčice

Jednalo se o vosí hnízdo v podhledu rodinného domu, jednotka provedla jeho likvidaci

Technika: Liaz CAS K25 L101


27.4.2022 - (2) - Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, Bergov

Jednotka vyjela v počtu 1+4. Po příjezdu na místo zjištěna ulomená větev stromu ležící do půlky komunikace 1/60 v obci Bergov. Pomocí motorové pily byla větev odstraněna a komunikace uvolněna.

Technika: DA Ford Tranzit


7.1.2022 - (1) - Požár komínu, Vlčice

Jednotka vyjížděla v počtu 1+4 k nahlášenému požáru sazí v komíně. Po příjezdu a provedeném průzkumu byl kotel vyčištěn od zbytků hořícího paliva, které byly vyneseny mimo objekt v nehořlavé nádobě a pomocí vysotlakého proudu uhašeny. Poté byl do kotle uzavřen přívod vzduchu. Po příjezdu jednotky HZS Jeseník byla provedena kontrola komínového tělesa a po dohodě s VZ jednotka odjela zpět na základnu.

Technika: Liaz CAS K25 L101

Fotky zde